Nasze Położenie

Zajazd Pod Czarnym Kogutem położony jest w Bieszczadach, w miejscowości Czarna Górna, przy drodze głównej między Ustrzykami Dolnymi, a Ustrzykami Górnymi. Niedaleko skrzyżowania głównych dróg bieszczadzkich – małej i dużej pętli bieszczadzkiej. To doskonałe miejsce wypadowe na bieszczadzkie wycieczki: piesze, rowerowe, samochodowe, zarówno w góry jak i Jezioro Solińskie, stąd naprawdę jest wszędzie blisko.

Lasy wkoło na wycieczki piesze lub grzyby, nad wodę - Jez. Solińskiego – 10 km. Niższe góry - Pasmo Ostrego, Otrytu i Żukowa – w promieniu kilku kilometrów, w wyższe góry – Pasmo Połonin, Tarnica – ok 27 km. Trasy rowerowe na miejscu, narciarskie stoki – ok. 15 km. Współrzędne GPS: 49°18'39.8"N 22°40'17.8"E

Największym atutem naszego miejsca jest cisza i spokój. Oferujemy odpoczynek w Czarnej – magicznym miejscu wśród gór i lasów, które posiada walory uzdrowiska ze względu na klimat, bogactwo wód mineralnych i niezmiernie czyste powietrze. Zajazd proponuje dobrą, tradycyjną kuchnię, urozmaiconą wariacjami kuchni węgierskiej. Latem pobyt urozmaicić może ognisko, w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu. Dla grup, na specjalne życzenie, organizujemy pieczenie barana. Atrakcją będzie na pewno romantyczny wieczór spędzony w naszej piwnicy-winiarni, przy winie i rozmaitych przysmakach. Dla grup organizujemy degustację win.

W pobliżu, w ośrodku PGNiG, znajduje się basen kryty i odkryty oraz korty tenisowe. Niedaleko można skorzystać z podnoszącego poziom adrenaliny zorbingu. Dookoła przepiękne, dzikie lasy – idealne miejsce na spacery, grzybobranie czy wycieczki na jagody. Jest tutaj wiele tras rowerowych i dogodne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju turystyki górskiej. Niedaleko znajdują się gospodarstwa oferujące jazdę konną, a dla grup wycieczki bryczką, a dla grup wycieczki bryczką. Okolice Czarnej to raj dla amatorów polowań.

Czarna jest tak dogodnie położona, że blisko stąd zarówno w góry jak i nad wodę. Kilkanaście kilometrów dzieli nas od Jeziora Solińskiego. Góry są wyzwaniem dla bardziej wytrwałych, a miłośnicy sportów wodnych w pobliskim Chrewcie mogą korzystać z jachtów, łódek, desek windsurfingowych, kajaków i rowerów wodnych, lub też po prostu używać uroków plaży. Dla grup istnieje możliwość zorganizowania wycieczek statkiem spacerowym lub kutrem ratowniczym po Zalewie Solińskim. Można również zorganizować wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Zimą też nie sposób tutaj się nudzić. Piętnaście kilometrów stąd, w Ustrzykach Dolnych i okolicy, znajduje się prawdziwe centrum sportów zimowych - stoki narciarskie oraz narciarskie trasy biegowe. Istnieje możliwość zorganizowania kuligów, z różnymi atrakcjami.

Polecamy wycieczki z Biurem Podróży Bieszczader - www.bieszczader.pl